viernes, 11 de junio de 2010

RESULTADOS CAMPIONATO PROVINCIAL DE BALONMÁN

O pasado sábado 5 de maio, tivo lugar en Lugo o Campionato Provincial de Balonmán que se engloba dentro do programa XOGADE que promove a Secretaría Xeral para o Deporte da Xunta de Galicia.

A xornada foi moi intensa e disputada quedando a clasificación da seguinte maneira:


Infantil Masculino:

1º.- C.B. VIVEIRO

2º.- ACALUBA Frisaqués (Lugo)

3º.- TORRE DE LEMOS (Monforte)

Alevín Mixto:

1º.- CEIP PARADAI (Lugo)

2º.- CEIP VIRXE DA SOIDADE (Lugo)

3º.- CEIP MENENEZ PELAYO (Lugo)

4º.- C.B. VIVEIRO

Benjamín Mixto:

1º.- CEIP ALBEIROS (Lugo)

2º.- CEIP LUIS PIMENTEL

3º.- CONCELLO DE O VICEDO (Lugo)


Fotos do campionato.

martes, 8 de junio de 2010

CAMPIONATO GALEGO DE ATLETISMO EN PISTA E PROBAS COMBINADAS

Este sábado 5 de xuño, celebrouse en Pontevedra, nas pistas do Centro Galego de Tecnificación o Campionato Galego de Atletismo en Pista e de Probas Combinadas que se engloban dentro do programa XOGADE que promove a Xunta de Galicia.
Os atletas da nosa provincia acadaron 17 medallas (4 ouros, 5 pratas e 8 bronces) nas probas de atletismo en pista mentres que nas probas de combinadas acadaron 4 (1 ouro, 2 pratas e 1 bronce).

Ver resultados.

lunes, 7 de junio de 2010

CAMPIONATO GALEGO DE BIATLÓN

Este sábado 5 de xuño, celebrouse no concello de Cervo o Campionato Galego de Biatlón dentro do programa XOGADE que promove a Xunta de Galicia.
As probas realizáronse pola tarde, e a climatoloxía non favoreceu o evento, xa que foi unha tarde algo pasada por auga. A pesar disto os atletas realizaron un gran campionato.

RESULTADOS


  • CATEGORÍA ALEVÍN FEMININO (nados nos anos 1998-99):

1. Aroa Freije Torneiro (Cidade de Lugo Fluvia)
2. Alicia Vila Gallego (Triatlón Arcade Inforhouse)
3. Lúa Vidal (Cidade de Lugo Fluvial)

  • CATEGORÍA ALEVÍN MASCULINO (anos 1998-99):

1. Brais Senín Mouriño (CN Arzúa)
2. Víctor Souto Ramos (Cidade de Lugo Fluvia)
3. Marcos Ruíz Brage (Club Triatlón Ferrol)

  • EQUIPOS MIXTOS:

1. Cidade de Lugo Fluvial
2. CEIP Pedro Caselles

  • CATEGORÍA INFANTIL FEMININO (nados nos anos 1996-97):

1. Inés Vázquez Ramil (Náutico de Narón)
2. Xiana Rendo Mallo (Triíatlon Arcade Inforhouse)
3. Cynthia Veiga López (Cidade de Lugo Fluvial)

  • CATEGORÍA INFANTIL MASCULINO (anos 1996-97):

1. Daniel Gándara Castro (AD Fogar da Xuventude)
2. Raúl Blanco Porto (Cidade de Lugo Fluvial)
3. Daniel Bouzón García (Olímpico de Vedra)

  • EQUIPOS MIXTOS:

1. Naútico Narón


  • CATEGORÍA CADETE FEMININO (nados nos anos 1994-95):

1. Camila Alonso (Tríatlon Ferrol)
2. Eva Basanta Fouz (Cidade de Lugo Fluvial)
3. Bárbara Penas Rey (Tríatlon Arcade)

  • CATEGORÍA CADETE MASCULINO (anos 1994-95):

1. Antón Muíño Alonso ((AD Fogar da Xuventude)
2. Ignacio Manso Rodríguez (Cidade de Lugo Fluvial)
3. Daniel Area Alonso (AD Fogar da Xuventude)

  • EQUIPOS MIXTOS:

1. Cidade de Lugo Fluvial


jueves, 3 de junio de 2010

CAMPIONATO GALEGO DE BIATLÓN

Este sábado, 5 de xuño, celebrarase en Cervo o Campionato Galego de Biatlón, dentro do programa XOGADE que promove a Secretaría Xeral para o Deporte da Xunta de Galicia.
As probas de natación celebraránse na Piscina de Cervo ás 16 h., mentres que a carreira pedestre disputarase nas inmediacións das piscinas a partir das 18 h.

RESULTADOS CAMPIONATO PROVINCIAL DE BIATLÓN

A pasada fin de semana disputouse nas instalacións de A Magdalena, Vilalba, o Campionato Provincial de Biatlón que se engloba dentro do programa XOGADE que promove a Xunta de Galicia.

Ver resultados.

miércoles, 2 de junio de 2010

FINAL PROVINCIAIS BALONMÁN

Este sábado 5 de Xuño, disputaranse en Lugo as finais provincias de balonmán escolar nas categorías BENXAMIN, ALEVÍN e INFANTL, dentro do programa XOGADE que promove a XUNTA DE GALICIA.
Os encontros disputaranse nos polideportivos do I.E.S. POLITÉCNICO e no polideportivo DOS INSTITUTOS.

HORARIOS E LUGAR

BENXAMÍN

LUIS PIMENTEL - ALBEIROS 11:30 P.Politécnico
LUIS PIMENTEL - O VICEDO 12:30 P.Politécnico
ALBEIROS - O VICEDO 16:30 P.Institutos

ALEVÍN
M.PELAYO - PARADAI (A) 10:30 P.Politécnico
C.B. VIVEIRO - VIRXE SOIDADE (B) 11:30 P.Institutos
PERDEDOR "A" - PERDEDOR "B" 16:30 P.Politécnico
GANADOR "A" - GANADOR "B" 18:30 P.Institutos

INFANTIL

ACALUBA - TORRE DE LEMOS 10:30 P.Institutos
A.B. VIVEIRO - TORRE DE LEMOS 12:30 P.Institutos
C.B. VIVEIRO - ACALUBA 17:30 P.Institutos


ENTREGA DE TROFEOS 19:45